Δευτέρα 7 Μαΐου 2012

ΝΑΙ ΑΕΚΑΡΑ

Τη νίκη πήραμε εύκολα με 2-0 απέναντι στο βάζελο στο ΟΑΚΑ με το γκολ του Μάκου και το φανταστικό γκολ του Κλωναρίδη. Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε πολύ δυνατά με πολλές ευκαιρίες για γκολ με μεγαλύτερη τη συνεργασία Λεονάρντο-Λύμπε με τον τελευτέο να μην καταφέρνει να βάλει τη μπάλα στα δίχτυα. Μετά ήρθε το γκολ με το υπέροχο σουτ του Μάκου να καταλήγει στα δίχτυα, αυτό είναι το δεύτερο γκολ του Μάκου στο πρωτάθλημα. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπήκαμε τόσο καλά με αποτέλεσμα να κάνει πολλές ευκαιρίες για γκολ ο αντίπαλος. Άλλα μπήκε ο αλλαγή ο Κλωναρίδης και τα πράγμα τα άλλαξαν. Αρχικά η όμορφη κεφαλιά του Λεονάρντο που κατέληξε στο δοκάρι, με αποκορύφωμα το φανταστικό γκολ του Κλωναρίδη στο 80' όπου αυτός πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και από πλάγια θέση έβαλε τη μπάλα στα δίχτυα, αυτό είναι το τέταρτο γκολ του Κλωναρίδη στο πρωτάθλημα για φέτος. Το παιχνίδι κύλησε ήρεμα στη συνέχεια κι έτσι η ΑΕΚάρα μας πήρε μια εύκολη νίκη.