Πέμπτη 10 Μαΐου 2012

ΑΕΚΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPION LEAGUE

Νικήσαμε με 3-2 τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ και πλέον (μέχρι τον αγώνα Παοκ-Παο) είμαστε πρώτοι στα play off με 6 βαθμούς. Σκόρερ αναδείχτηκε μία φόρα ο Χοσέ Κάρλος στο 50', αυτό είναι το δεύτερο γκολ του στο πρωτάθλημα και δύο φορές σκόρερ ο αγέραστος Νίκος Λυμπερόπουλος στο 54' και στο 61', 8 είναι τα γκολ του στο πρωτάθλημα για φέτος. Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε καλή κυκλοφορία της μπάλας με αποτέλεσμα να δεχτούμε γκολ στο 20', ο μόνος που απείλησε ήταν ο Λεονάρντο με δύο μακρινά σουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε πολύ καλύτερα χάρις τις αλλαγές του Κωστέ με Κλωναρίδη και Κάρλος. Στο 50' γκολ του Κάρλος και σε 54' και 61' οι γκολάρες του  τρομερού Νίκου Λυμπερόπουλου μας έδωσαν τη νίκη. Μας μείωσαν το σκορ στο 68', όμως κρατήσαμε το σκορ και πήραμε τη νίκη.