Πέμπτη 17 Μαΐου 2012

ΑΕΚΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE

Νίκησε με ψυχή η ΑΕΚάρα μας με 2-0 το παοκάκι στο ΟΑΚΑ, τα γκολ ο εξαιρετικός Νίκος Λυμπερόπουλος και ο Λεονάρντο. Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά είχαμε την κατοχή της μπάλας όμως απειλούσαμε μόνο με στημένες φάσεις. Ώσπου ο ΛΥΜΠΕ να πάρει τη μπάλα μέσα από τα χέρια του Χαλκιά και να σκοράρει. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πάλι καλά και είχαμε και ευκαιρίες για γκολ. Ακολούθησαν δυο απολυτός δίκαιες αποβολές για τον παοκ του αλήτη Γκαρσία (ένας χορηγός της ΑΕΚ του έκανε μήνυση μετά το τέλος το παιχνιδιού) και του Φωτάκη. Μετά ήρθε το γκολ του Λεονάρντο στο 86' όπου σφράγισε τη νίκη μας. Στο τέλος του παιχνιδιού μπήκαν φίλαθλοι της ΑΕΚάρας μας για να αποθεώσουν ΛΥΜΠΕ, Δέλλα και Γεωργέα που πιθανόν αυτό είναι το τελευταίο τους εντός έδρας ματς. Χρειαζόμαστε μόνο τη νίκη απέναντι στο βάζελο και αν την πάρουμε πάμε στα προκριματικά του Champions League.