ΣΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ Ο ΜΑΝΩΛΑΣ

Ο Μανωλάς είναι πλέον σίγουρο πως πάει στην Ουκρανία, συγκεκριμένα στην Ντνιέπρ. Το οικονομικό όφελος της ΑΕΚάρας μας είναι 500.000 ευρώ, όμως πλέον μένουμε χωρίς στόπερ. Τα μόνα αλλά στόπερ που έχουμε είναι ο Δέλλας, ο Μπουγαΐδης και ο Χέλγκασον.

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2012

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ

Φέραμε 1-1 ισοπαλία στον αγώνα μας εναντίον του ΟΦΗ με το γκολ του Λυμπερόπουλου στο 55'. Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά, ήμασταν πολύ καλύτεροι από τους Κρητικούς και όλες οι ευκαιρίες για γκολ ήταν δικές μας. Στο δεύτερο ημίχρονο ξαναμπήκαμε δυνατά βάλαμε γκολ και εκεί που ελέγχαμε απόλυτα το παιχνίδι, δέχτηκε κόκκινη κάρτα ο Μανωλάς και μείναμε με δέκα παίχτες.Τότε ήρθαν τα πάνω κάτω, δεχτήκαμε γκολ και όλα πήγαν στραβά.

ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Νικήσαμε στο χάντμπολ πανεύκολα με 34-19 τον Αερωπό στην Έδεσσα.

ΝΙΚΕΣ ΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΒΟΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Νικήσαμε στο γυναικείο βόλεϋ εύκολα με 3-0 σετ τα Βριλήσσια στην έδρα τους. Τα σετ τα πήραμε με: 17-25, 12-25 και 12-25.
  Τη νίκη πήραμε και στο μπάσκετ με 93-84 απέναντι στον Ερμή Περάματος στην έδρα αυτού.

Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2012

Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2012

ΤΟ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΓΚΟΛ

Το ποιο γρήγορο γκολ στο Europa Ligue που έχει μπει ποτέ είναι της ΑΕΚάρας μας, συγκεκριμένα του Μπλάνκο. Δείτε το:

Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2012

ΝΙΚΕΣ ΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΧΑΝΤΜΟΛ

Νικήσαμε στο μπάσκετ τους Ίκαρους Σερρών με 69-56 για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος.Και στο χάντμπολ πήραμε τη νίκη με 34-17 εναντίον του Άρη Νίκαιας.

ΑΝΑΒΟΛΗ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΟΦΗ

Το παιχνίδι μας με τον ΟΦΗ έχει λάβει αναβολή και θα γίνει μια μέρα της ερχόμενης εβδομάδας.

Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2012

Τρίτη 14 Φεβρουαρίου 2012

ΔΕ ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΟ ΒΟΛΕΫ

Νικήσαμε στο βόλεϋ γυναικών εύκολα με 3-0 σετ τον Παναθηναϊκό στη Νέα Φιλαδέλφεια  και ήμαστε αγκαλιά με τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος.

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2012

ΡΙΒΑΛΝΤΟ ΑΕΚ

Δείτε το αφιέρωμα του ιστολογίου μας για τον καιρό που ο Ριβάλντο ένας από τους καλύτερους ποδοσφαιριστές του κόσμου ήταν στην ΑΕΚάρα μας.

Δείτε τα καλύτερα γκολ που πέτυχε με την ΑΕΚάρα μας:

Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου 2012

ΘΑ ΕΞΟΝΤΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΡΗΝΟ

Την Παρασκευή στης 21:00 παίζουμε με τον Θρήνο (γαύρο) στο Καραϊσκάκης και πρέπει να πάρουμε το καλύτερο αποτέλεσμα δηλαδή τη νίκη.

Δείτε τα δύο γκολ του Σκόκο που με τα οποία τη σεζόν 2009-2010
νικήσαμε τον γαύρο με 2-1 στο Καραϊσκάκης.

Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2012

ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΒΑΘΜΟΥΣ

Την Κυριακή στις 17:15 παίζουμε με τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ και θέλουμε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Δείτε το γκολ του Μανωλά στο προηγούμενο μισό του πρωταθλήματος που τον νικήσαμε με 1-0:

Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου 2012

ΕΞΟΝΤΩΣΑΜΕ ΤΟΝ ΔΙΟΜΗΔΗ ΑΡΓΟΥΣ

Νίκησε η ΑΕΚάρα μας στο χάντμπολ την ανύπαρκτη ομάδα του Διομήδη Άργους με το εμφατικό σκορ 32-19! Η διαιτησία ήταν απαράδεκτη για άλλη μια φορά αλλά η φανέλα είναι που μετράει.